LIVE SCORE

eMAG.ro

duminică, 27 septembrie 2015

Etapa a 7-a VIITORUL SOLDANU -- Dinamo Sarulesti 2 -- 1

Meci excelent facut azi de jucatorii echipei noastre care s-au trezit dupa rusinea de la Mitreni din etapa trecuta reusind azi sa castige cele 3 puncte cu poate cea mai buna echipa din campionatul seriei A un meci de care pe care un meci in care oaspetii l-au controlat in cea mai mare parte dar in fotbal acest lucru nu aduce intotdeauna victoria.
Meciul a inceput cu oaspetii la carma jocului reusind la jumatatea reprizei sa si marcheze pentru 0-1, acest scor modificandu-se pana la pauza de doua ori in favoarea noastra prin atacantul nostru Denis Stoica care a adus egalarea si prin autogolul fundasului central al oaspetilor la acest gol contribuind decisiv  si varful nostru Claudiu Haralambie.
A doua repriza a fost plina de evenimente dar fara goluri:
cartonasele galbene au curs la ambele echipe
s-a acordat cartonas rosu nemeritat unui jucator al echipei noastre
In minutele de prelungire echipa noastra a fost privata de un penalty clar impotriva mijlocasului stanga Bogdan Pirvu
ocazii imense la ambele porti
Un meci frumos cu un scor bun pentru echipa noastra care asteapta meciul de etapa viitoare pana acum acumuland 9 puncte.