LIVE SCORE

eMAG.ro

marți, 12 februarie 2013

CS Curcani -- VIITORUL SOLDANU 9 -- 7 AMICAL

Al doilea amical din aceasta iarna pentru echipa din Soldanu, amical care s-a jucat in compania unei echipe mai bine clasate CS Curcani activand in liga a 4-a, un meci greu dar frumos cu ocazii multe si goluri destule dupa scor se poate crede ca s-a jucat handbal nu fotbal :).
         Fara 6 jucatori de baza echipa noastra a mers destul de bine dar nu tot meciul ci pe reprize si nu prima ci a doua repriza. Scorul in prima repriza a fost unul destul de prost pentru noi gazdele reusind sa pluseze de 5 ori in poarta noastra 5-0 la pauza. Fara nici un portar in echipa a fost destul de greu luand astfel 9 goluri.
A doua repriza s-a mai schimbat putin jocul nostru dupa cateva schimbari si la gazde si la noi si astfel am reusit sa marcam nu mai putin de 7 goluri, omul cu golul fiind Madalin State care in prima repriza a jucat fundas central iar in a doua atacant. Pentru noi au mai marcat Dodo, Claudiu, Alexandru, Stefan si Bogdan Pirvu.
          Un alt amical va fi programat saptamana aceasta numele echipei fiind dat sambata.