LIVE SCORE

eMAG.ro

duminică, 5 septembrie 2010

Partizan Crivat(SENIORI)--VIITORUL SOLDANU(SENIORI) 3-4

Un meci de 3 puncte la care ambele echipe s-au infruntat crancen pana la sfarsitul meciului scorul inainte de fluierul final ar arbitrului fiind unul in favoarea Soldanului.
Neputand sa joace acasa in conditii de gazde 100% echipa din Crivat a fost nevoita sa joace pe stadionul echipei Steaua Radovanu si dupa cum a decurs meciul (gazdele) din Crivat au jucat foarte bine pentru o echipa nou-promovata punand mari probleme echipei din Soldanu conducand in prima repriza cu 2-1. Acest scor s-a schimbat pana la pauza el fiind 2-2 cu MARI GRESELI DE ARBITRAJ echipei oaspete(VIITORUL) fiindu-i refuzate doua lovituri de la 11m clare.
PAUZA 2-2
Dupa pauza meciul s-a schimbat putin in favoarea oaspetilor si dupa inca un penalty neacordat scorul s-a schimbat in 2-3 gol venit dupa o pasa de pe partea stanga batuta cu exactitate de Bogdan la finalele caruia Busta a marcat majorand astfel scorul. Scorul nu a ramas pentru mult timp asa el majorandu-se la 2-4 prin mijlocasul stanga al Soldanului.
Nici acesta nu a fost scorul final echipa gazda inscriind pentru 3-4 in minutele de prelungire.
ECHIPA DE START: Portar: WELAN
Fundasi: Bogdan, Dan, Baronu, Bula
Mijlocasi: Busta, Baiazid, Sorin,
Atacanti: George, Robert, Sile
MARCATORI: George-2, Busta, Sorin,
Au mai jucat: COSTI, ION, MIHAI,

Etapa viitoare echipa va intanli acasa liderul Steaua Radovanu in a 3-a etapa a sezonului